Kimegy belőled a méreganyag, minden porcikádat érzed, a bőröd újjászületik, egy stresszes hét után a hideg téli napokon felmelegszel és érzed, hogy élsz. Nekem ezt jelenti a szaunázás, amit évek óta ősztől, tavaszig próbálok heti rendszerességgel beépíteni az életmódomba. A szaunának rengeteg jótékony hatása van és rám nem csak a forróság majd utána a jéghideg merülés, hanem az is pozitívan hat, ha az a szaunavilág, ahol több órát töltök a méregtelenítéssel az designos. A szaunázás jótékony hatásai mellet összegyűjtöttem néhány nagyon menő szaunát a világ minden tájáról és azt is megmutatom én hol szeretek leginkább a majd száz fokos forróságban üldögélni.
Ha tetszik a bejegyzés kövesd a katARTik-ot a facebookon is, ITT!
A szaunát nem a finnek, hanem a közép- amerikai indiánok, maják és aztékok építettek először. Tudták, hogy sok egészségügyi probléma megelőzésében, és gyógyításában is segít a szauna. Bár eredetileg mosakodásra találták ki, az egészséges életmód és a kikapcsolódás egyik nélkülözhetetlen eszköze lett. Elsőképp méregtelenítő hatásáról híres, azáltal, hogy a szaunában ülve a szívünk gyorsabban dolgozik, ezáltal jobban eljuttatja a vért mindenhová, s elősegíti szervezetünkből a salakanyagok távozását.
Szaunázni maximum heti 3-4-szer lehet és Budapesten szerintem (nem kértek meg, hogy reklámozzam őket) a Hotel Ramada Aquaworld-ben érdemes. A Szecska után próbáltam ki a Ramadát, mert bár imádok gyönyörködni a Széchenyi épületében, az öltözők penészesek, a szaunákban azt érzem kosz van és nem mellesleg brutálisan drága, lehúzós (4100-4800 forint/fő). Ezzel szemben a Ramada szaunavilága bővelkedik a jobbnál jobb szaunákban, szaunaszeánszokra lehet menni, az ára pedig nem rossz (1900 forint/fő a szaunajegy).
Ha tetszik a bejegyzés kövesd a katARTik-ot a facebookon is, ITT!
Ahogy már a bejegyzés elején is írtam, szaunázni maximum 3-4-szer egészséges, a standardizált idő pedig 15 perc, amit ajánlatos egy huzamban bent tölteni. Én az orosz szaunára, az infrára, majd a gőzre esküszöm, de nézzük, miért is érdemes szaunába járni.
- A szauna immunerősítő, érregeneráló hatású, javíthat testünk anyagcsere folyamatain
- A szauna használatával fokozódik a szervezet vérellátása, erősödik szervezetünk öngyógyító tevékenysége. Fokozódik a belső elválasztású mirigyek működése, ezáltal intenzíven izzadunk, és a bőrön át távoznak a salakanyagok, a melegben kitágult pórusokon keresztül.
- A szauna javítja a vérkeringést, és edzi a szívet. Éppen ezért nagyon vigyázniuk kell azoknak, akik valamilyen vérkeringési vagy szívproblémában szenvednek, hiszen az igénybevétel túl nagy is lehet számukra a szaunában. A kórokozók a száraz forró levegő hatására elpusztulnak az egész szauna helyiségben. Igazán akkor használjuk ki a szauna összes jótékony hatását, ha utána, ill. közben hideg fürdőt iktatunk be, a hőfok változása edzi a bőrt, testünket, szellemünket, idegrendszerünket.
- A szauna erősíti az immunrendszert, ez pedig hosszútávon erősítő hatással van rá.
Alapvetően a szauna használata lazít, meghűléses betegségek kezelésére kiváló, és nem utolsósorban hatékonyan alkalmazhatjuk allergiás problémák kezelésére, ekcémás bőr állapotának javítására és visszatérő gyulladásos panaszoknál is nagyon hatékony segítség lehet a szauna rendszeres használata. A magas hőfoknak köszönhetően a szauna izzaszt, tehát elősegíti a méreganyagok természetes úton történő távozását, emellett oldja a stresszt.
Ha hetente legalább kétszer eljutunk szaunázni biztosak lehetünk benne, hogy hamar érezni fogjuk közérzetünkön a pozitív változást.
Ha tetszik a bejegyzés kövesd a katARTik-ot a facebookon is, ITT!
Ha tetszik a bejegyzés kövesd a katARTik-ot a facebookon is, ITT!
Szerző: Ruttner Kata